سال 1403: جهش تولید با مشارکت مردم دوشنبه 25 تیر 1403
شرکت پتروشیمی اروند یکی از بـزرگتـریـن تولید کننده زنجیره پـی وی سـی جهـان در راستای آرمان های خودکفایی و توسعه صنعتی و با هدف تامین مـواد اولیه صنایع پایین دستی مورد نیاز بازارهای داخلی و خارجی در سایت 3 منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و در زمینی به مساحت 108 هکتار احداث گردیده است. از اهداف مهم این پروژه صنعتی و اقتصادی تولید محصولات با ارزش همچون محصول S-PVC با تولید سالیانه 300000 تن پلی و ینیل کلراید به روش سوسپانسیون و محصول E-PVC با تولید سالیانه 40000 تن پلی و ینیل کلراید به روش امولسیون ،کاستیک برمبنای خلوص 100 درصد به میزان 634000 تن در سال و تامین گاز کلر برای تعدادی از پتروشیمی های منطقه ویژه به میزان 186700 تن درسال ، آب ژاول به مقدار 16260 تن در سال و اتیلن دی کلراید به میزان 329300 تن در سال جهت تامین نیاز بازارهای داخلی و صادرات به خارج از کشور در نظر گرفته شده است.
قرارداد اجرای طرح مذکور به صورت EP پس از برگزای مناقصه و انتخاب شرکت Uhde آلمان و سازه از ایران به عنوان پیمانکاران فازهای مهندسی و تامین تجهیزات پروژه در تاریخ 19 آبان ماه 1382 منعقد گردید. نمک صنعتی و اتیلن خوراک اصلی بوده که نمک به میزان 1300000تن از طریق دریاچه های نمک در شهر بندرامام خمینی (ره) پس از تصفیه در کارخانه شستشوی نمک و تبدیل به آب نمک با استفاده از خط لوله به طول 22 کیلومتر به پتروشیمی اروند انتقال داده می شود. در کارخانه کلرآلکالی پتروشیمی اروند آب نمک به روش الکترولیز به گاز کلر و هیدروژن تبدیل می شود. شرکت پتروشیمی اروند علاوه بر تولیدات محصولات پتروشیمی متعهد است رسالت خودرا در زمینه حفظ و نگهداری محیط زیست به انجام رساند و به همین دلیل از تکنولوژی مدرن در واحد کلر آلکالی به منظور عدم استفاده از جیوه استفاده گردیده است .
گاز کلر تولیدی علاوه بر مصرف به عنوان خوراک در مجتمع های پتروشیمی غدیر، کارون ، خوزستان و بندرامام ، به کارخانه EDC/VCM ارسال شده و به همراه اتیلن دریافتی از خط اتیلن غرب ابتدا به محصول EDC و سپس به محصول VCM تبدیل می گردد. محصول VCM به کارخانه PVC ارسال شده و در واحد های تولیدی به محصولات S- PVC و E-PVC تبدیل می شود.
جهت تکمیل این زنجیره تولید ، تعدادی پروژه تحت عنوان پروژه های پیش نیاز تعریف شده است. این پروژها عبارتنداز واحد شستشوی نمک ، خطوط انتقال آب نمک ، واحد تغلیظ اسید سولفوریک ، برجهای خنک کننده ، افسایت ، واحد اکسیژن ، خطوط لوله و ارسال محصول از مجتمع پتروشیمی اروند تا اسکله شماره 2 و تاسیسات غیرصنعتی می باشد.

روابط عمومی و امور بین الملل شرکت پتروشیمی اروند

 

عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
تنظیمات قالب